İade ve Değişim

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerimizde üründe herhangi bir kusur olmadığı durumlarda iade işlemi yapılmamakta. Kişiye özel olmayan diğer siparişiniz size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür.
Ürünler kullanılmamış olarak, orijinal paketinde iade edilmişse, size geri ödeme yapacağız. Geri gönderilen tüm ürünlerin yanında varsa siparişin bir parçası olarak gönderilen ücretsiz ya da promosyon ürünler de geri gönderilmelidir.
Paket Satıcıya ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluluğu altındadır. Paketi bize anlaşmalı olduğumuz PTT Kargo ile gönderebilirsiniz.Bunun için satıcıyla irtibat kurmalısınız. Diğer kargo firmaları ile gönderilmesi durumunda kargo masrafları müşterinin hesabından düşülerek para iadesi sağlanır.

İade adresi: Satıcının kendi adresidir. Bunun için satıcıyla irtibata geçmeniz gerekmektedir.


İade etme süresi kaç gündür ?hediyefanusu.com.tr üyelerinin kişiye özel olmayan ürünlerde “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” 15 gündür.


İademi hangi adrese göndereceğim?İade adresi:
Satıcının kendi adresidir. Bunun için satıcıyla irtibata geçmeniz gerekmektedir.


İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim? 

İade sebebiyle kargo ücreti tarafınıza ait olup iade etmek istediğiniz zaman satıcı ile irtibat kurmanız ve ortak karara bağlamanız gerekmektedir.


İade ettiğim ürünün geri ödemesi nezaman yapılacak?Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Satıcı tarafından banka hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilir. İade işlemi yapıldıktan sonra hesabınıza yansıması 7-10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.